Dlaczego mój nos jest czerwony?

Witam. Od kilku lat mam ogromny problem z czerwonym nosem. Jest to jedyna część mojego ciała, gdzie pojawiają mi się pryszcze (pod nosem), płatki nosa są czerwone, widoczne są naczynka, rozszerzone pory. Widzę też coś w rodzaju zaskórników, ale nie są to czarne kropeczki, tylko w kolorze ciała. Dodam, że nos potwornie się przetłuszcza... tylko on jeden, na całej mojej twarzy. Zmagam się z tym problemem już wiele lat, nie zliczę ile wydałam pieniędzy na przeróżne kosmetyki. Absolutnie nic nie zadziałało. Staram się go nawilżać itp., nie przesuszam, a mimo to co chwilę mam tłusty nos. Nawet korektor/podkład źle na nim wyglądają przez to jaką ma strukturę, a bez tony pudru się nie obędzie, bo zaraz się świeci. Byłam u dermatologa, ale miałam wrażenie, że źle mnie zbadał. Nawet się nie przyjrzał problemowi, zapisał mi tylko witaminy i maść silnie natłuszczającą, która NIC mi nie pomogła. Zastanawiam się kto mógłby mi pomóc? Proszę o pomoc.

Dzień dobry, przyjmuje się, że z reguły za czerwony nos odpowiada skóra naczyniowa. Pacjenci zauważają wówczas, że jest skłonna do zaczerwieniania i nadmiernie reaktywna. Na naszym blogu pojawił się swego czasu artykuł, który szerzej omawia wspomniany problem. Wklejam link:https://www.arsestetica.pl/blog/rumien-na-twarzy-przyczyny-pielegnacja-i-polecane-zabiegi/. W powyższym artykule opisane są również metody leczenia. Do najskuteczniejszych należy laseroterapia, jednak nie jest w stanie zmienić rodzaju skóry, dlatego bardzo ważna jest indywidualnie dobrana pielęgnacja domowa, która utrzyma na dłużej efekty uzyskane zabiegami gabinetowymi oraz w znaczącym stopniu spowolni ewentualne nawroty. Warto udać się na konsultacje do doświadczonego specjalisty, który oceni stan skóry i dobierze odpowiednią terapię. W razie pojawienia się dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji drogą mailową: ptomaszyk@arsestetica.pl.

Patrycja Tomaszyk

mgr kosmetologii bioestetycznej

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Oddział w Warszawie

ul. Jaktorowska 5/U1 I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu

ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl