Dlaczego moje policzki są czerwone?

Witam jestem 20 letnim chłopakiem i mam problem z czerwonymi policzkami. Prawdopodobnie przez delikatną skórę. Czy istnieje jakiś zabieg pozwalający zlikwidować zaczerwienienia na policzkach?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

czerwone policzki w większości przypadków związane są z posiadaniem cery naczynkowej. Taka cera jest wrażliwa, delikatna i cienka – przez co podatna jest na różnego rodzaju uszkodzenia. Wpływa na nią niekorzystne warunki atmosferyczne (takie jak wiatr, mróz czy promieniowanie UV), nieodpowiednia dieta (należy unikać alkoholu, kofeiny oraz ostrych przypraw), a nawet czynniki emocjonalne (złość, stres czy strach).

O taką cerę należy szczególnie dbać poprzez odpowiednią pielęgnację. W celu dobrania kosmetyków warto udać się do kosmetologa, który po obejrzeniu skóry będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Czerwone policzki to jeden z typowych objawów u posiadaczy cery naczynkowej. Aby zmniejszyć zaczerwienienie można zastosować nie tylko kosmetyki, ale również zabiegi laserowe polegające na zamykaniu rozszerzonych naczynek. O tej metodzie z pewnością opowie Panu kosmetolog lub specjalista medycyny estetycznej.

Więcej na ten temat pod linkiem: https://uroda.abczdrowie.pl/cera-naczynkowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Dzień dobry, przyjmuje się, że z reguły za czerwone policzki odpowiada skóra naczyniowa. Pacjenci zauważają wówczas, że jest skłonna do zaczerwieniania i nadmiernie reaktywna. Na naszym blogu pojawił się swego czasu artykuł, który szerzej omawia wspomniany problem. Wklejam link: https://www.arsestetica.pl/blog/czerwone-policzki-jak-pozbyc-sie-rumiencow/. W powyższym artykule opisane są również metody leczenia. Do najskuteczniejszych należy laseroterapia, jednak nie jest w stanie zmienić rodzaju skóry, dlatego bardzo ważna jest indywidualnie dobrana pielęgnacja domowa, która utrzyma na dłużej efekty uzyskane zabiegami gabinetowymi oraz w znaczącym stopniu spowolni ewentualne nawroty. W razie pojawienia się dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji drogą mailową: ptomaszyk@arsestetica.pl.

Z wyrazami szacunku,

Patrycja Tomaszyk

mgr kosmetologii bioestetycznej

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Oddział w Warszawie

ul. Jaktorowska 5/U1 I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu

ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl