Dlaczego moja dziewczyna pisze z kolegami z pracy?

Jestem z dziewczyną od 4 lat. Od 6 miesięcy mieszkamy razem i pracujmy. Nasze życie było do tej pory kolorowe. Odkąd ma pracę zaczęła pisać z jakimiś chłopcami z jej pracy. Jako, że byłem zazdrosny ciągle robiłem jej awantury, aż postanowiła dać nam czas. Jednak ją przeprosiłem i się oświadczyłem. Przyjęła oświadczyny, jednak powiedziała, że będzie się spotykać z kolegami i z nimi pisać. Mnie to denerwuje bo nie dość, że są razem w pracy to jeszcze piszą ze sobą wieczorami. Rozmowa nie pomaga.

Pana dziewczyna jest z Panem w związku i wygląda na to, że myśli o wspólnej przyszłości z Panem (przyjęła oświadczyny). Bycie w związku nie oznacza jednak wyłączności. Pana dziewczyna ma prawo do swojego osobistego życia, do posiadania znajomych w pracy i poza nią i utrzymywania z nimi kontaktu. Jeżeli jest to dla Pana zbyt trudne do zaakceptowania, warto rozważyć spotkania z terapeutą par (jeżeli Pana dziewczyna zgodzi się na takie spotkania). Będziecie mogli z pomocą osoby trzeciej porozmawiać o swoich potrzebach, oczekiwaniach i wypracować takie zasady, które będą pozwalały realizować swoje potrzeby obu stronom, z jednoczesnym poszanowaniem uczuć partnera/ partnerki.

Witam. Pierwsza myśl jak mi się pojawiła, to pytanie o dojrzałość Pana dziewczyny do poważnego związku. Ale z drugiej strony to może być krzywdzące z mojej strony wobec niej bo nie da się rozeznać dobrze w sytuacji przy takiej szczątkowej informacji i kontakcie przez internet.

Mgr Agata Hensoldt-Jankowska

W związku zaufanie jest podstawą do budowania głębszych relacji.Pańska dziewczyna nie jest Pana własnością , a to że przyjęła oświadczyny oznacza że traktuje Pana poważnie i darzy uczuciem. Warto zamiast się wściekać, rozmawiać o tym czego Państwo od siebie oczekujecie.