Dlaczego nie mam miesiączki? Czy to może mieć związek z moją wagą?

Mam 14 lat, pierwszą miesiączkę miałam w wieku 12 lat. Przez prawie 2 lata normalnie miesiączkowałam (nieregularnie). Ale teraz nie miałam okresu przez ostatnie 10 miesięcy. Czy to może mieć związek z moją wagą (45-47 kg/161 cm)? Jeśli tak, to ile powinnam ważyć?

Witam serdecznie,

Zatrzymanie miesiączki może być spowodowane przez zbyt niską masę ciała.
Przy Twoim wzroście powinnaś ważyć ok. 50 kg.

Jeśli osiągniesz taką wagę, a miesiączka nie wróci, powinnaś zgłosić to pediatrze.

Z pozdrowieniami