Dlaczego pojawił się ból w kolanach?

Witam 2 tygodnie temu w trakcie biegania poczułem ból prawego kolana od strony zewnetrznej (nie mogłem stanąć na nodze) po upływie tygodnia ból był w oby dwóch kolanach, kolana obolałe, ciepłe, drżały miesnie delikatnie w obrębie kolan. Co to moze być? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

być może doszło do nadwyrężenia mięśni bądź przeciążenia stawu kolanowego.

Zachęcamy więc do konsultacji z ortopedą. Do tego czasu proszę ograniczyć aktywność fizyczną. Lekarz zaleci Panu dalsze postępowanie. Być może konieczna będzie zmiana uprawianego sportu na taki, który mniej obciąża stawy.

Zdaniem naszego eksperta z zakresu fizjoterapii – bieganie, choć wydaje się proste, to wymaga odpowiedniego przygotowania. Bardzo ważna jest rozgrzewka przed bieganiem. Ponadto intensywność treningów powinna być dostosowana do aktualnej formy, co pozwoli uchronić się przed kontuzjami. Ważne również, aby do biegania nie podchodzić okazjonalnie. Bieganie po dłuższej przerwie może bowiem doprowadzić do dolegliwości bólowych łydki, stopy czy kolana.

Zachęcamy do zapoznania się z podobnymi pytaniami dotyczącymi biegania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-lydek-po-bieganiu-a-koniecznosc-rezygnacji-ze-sportu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-kolana-po-bieganiu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-bol-kolan-po-bieganiu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.