Dlaczego w gardle mam ciągle flegmę?

Witam. Mam pewien problem od dłuższego czasu. Mianowicie jest nim ciągła flegma w gardle. Sama w sobie , flegma jest biała , niczym nie pachnie, lecz czuje w nosie nieprzyjemny zapach , który najprawdopodobniej wydziela sie z gardła. Na początku myślałem że moze to być przewlekłe zapalenie zatok lub ozena lecz nie jestem pewien , ponieważ płukałem nos różnymi roztworami lecz nic nie przyniosło skutku. Być może jest to problem z płucami , lecz nie mam żadnych trudności w oddychaniu. Dodam że te objawy wystąpiły około rok temu z dnia na dzień. To wszystko z mojej strony. Dziękuje i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro dolegliwości, które Pan opisuje występują już od roku, to konieczne jest skonsultowanie ich z lekarzem.

W pierwszej kolejności może Pan udać się do lekarza rodzinnego, który przeprowadzi podstawową diagnostykę, a następnie pokieruje Pana dalej. Może Pan również udać się bezpośrednio do laryngologa.

Zdaniem naszych ekspertów z zakresu laryngologii dla ustalenia rozpoznania przyczyny ciągłej flegmy konieczne jest wykonanie tomografii zatok, do czego i my zachęcamy.

Podobne odpowiedzi wraz z odpowiedziami ekspertów umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieustanna-flegma-w-gardle, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/z-czego-bierze-sie-ta-flegma-w-gardle, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zalegajaca-flegma-w-gardle.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.