Dlaczego zauważyłem u siebie powtarzające się co jakiś czas zaniki pamięci krótkotrwałej?

Witam. Od pewnego czasu zauważyłem u siebie powtarzające się co jakiś czas zaniki pamięci krotkotrwalej. Nie chodzi tu o sprawy typu: chciałem zrobić herbatę, lecz po chwili o tym zapomniałem, badz: wyszedlem do sklepu i nie pamiętam co mam kupić. Mój problem rodzi się w momencie, gdy nagle koncentruje się wewnętrznie na jakimś temacie, zagadnieniu i nagle wpada mi do głowy świetny pomysł (taki chwilowy przeblysk geniuszu), który mógłby zmienić lub na prawdę zrewolucjonizowac daną myśl. I nagle w jednej chwili ta genialna wręcz myśl znika. Tak po prostu.. Mimo że mam świadomość tego że to co zrodziło się nagle w mojej głowie może pozytywnie wpłynąć na jakąś dana sytuację i pozytywnie ją zmienic, to za nic sobie tego nie przypomnę. Już nigdy. Czy w takim przypadku można coś z tym zrobić, lub w jakiś sposób powrócić do tych zdarzeń aby przypomnieć sobie choć część z nich?

Witam Pana,
z powodu natłoku myśli, jedne się pojawiają, inne znikają, można zapisywać te genialne pomysły, w momencie kiedy się pojawia pozytywna automatyczna myśl, czy cały tok myślowy, można zapisać i później rozwinąć cały proces myślowy, myśli pojawiają się adekwatnie do kontekstu (sytuacji, wyobrażeń, zdarzeń).
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Z Pana relacji domniemam, że chodzi Panu o tzw. przebłyski intuicji
(tzw. wizjonerskie?) kiedy to myśl/inspiracja pojawiają się na sekundę i jeśli się ich nie zapisze, to odpływają (niestety! bezpowrotnie).

Czasami tak miewam i myślę, że właściwie Pana zrozumiałam?
Inspiruję Pana, by mieć zawsze przy sobie długopis i kartkę, by ad hoc to zapisać...

W poprawie koncentracji, pomocne byłyby dla Pana techniki medytacyjne/kontemplacyjne, tai chi, do których mocno zachęcam.

Serdeczności i twórczych przypływów,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605