Dlaczego źle widzę w soczewkach z bliska?

  Witam, byłam ostatnio u okulisty i stwierdził, że mam wadę wzroku -1. Źle czuję się w okularach, więc dobrał mi soczewki również -1. Po założeniu ich w domu okazało się, że źle widzę w nich z bliska, obraz w nich rozmazuje mi się. Wybrałam się do okulisty znowu, zbadał mnie jeszcze raz i sprzedał mi soczewki -0.75, ale w nich również źle widzę z bliska, a poza tym również mój obraz z daleka się nie polepszył (widzę w nich minimalnie lepiej niż bez soczewek). Gdy zakładam okulary ze szkłami -1 to widzę bardzo ładnie z daleka, jak i z bliska, więc nie rozumiem dlaczego w soczewkach obraz się rozmazuje. Poza tym gdy mam soczewki na oczach to zachodzą mi jakby mgłą. Nie wiem już co mam robić. Straciłam już 180 zł za wizytę i soczewki i dalej źle widzę. Co mam robić? Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Może po prostu nie toleruje Pani soczewek kontaktowych (wówczas pozostaną Pani okulary) albo jedynie soczewek danej firmy lub produktów typu płyny do soczewek, jeśli nie są to soczewki jednodniowe.
Proponuje udać się do specjalisty, który dobrał soczewki i zgłosić odczuwane objawy dyskomfortu ewentualnie w ramach reklamacji, gdyż najlepiej lekarz zna Pani oczy po badaniu pod kątem soczewkowym.

Pozdrawiam serdecznie!