Drżenie mimo brania leku Asentra przy fobii społecznej

Od 4 miesięcy leczę się farmaceutycznie na tzw. fobię społeczną poprzez lek o nazwie asentra, zleciła mi go Pani psychiatra. Większość objawów fobii minęło dzięki owemu leku ale najgorszy, mianowicie drżenie w stresie a stres zawsze wywodzi się z konieczności przebywania z innymi ludźmi. Drżenie zwiększa się gdy robię coś na oczach innych albo gdy po prostu się ruszam, gdy stoję nieruchomo albo siedzę drżenie ustaje, lub jest minimalne. Jak już mówiłem asentra na to drżenie nie pomaga zupełnie.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Warto by było to pytanie skierować do lekarza psychiatry, który ten lek przepisał.
Można też równolegle sięgnąć po pomoc terapeutyczną.
Myślę, że konsultacja z lekarzem i ewentualna konsultacja z terapeutą pozwolą odpowiedzieć na zadane pytanie i rozważyć wszystkie za i przeciw terapii jak i dadzą wyobrażenie co oferuje tradycyjna medycyna t.j. farmakologia a co psychoterapia.
To ważne by wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie i rozważyć wszystkie za i przeciw.
Specjaliści z wyżej wymienionych dziedzin będą Panu służyć fachową pomocą a ostateczna decyzja należy do Pana.
Pozdrawiam
Małgorzata Wegner

Z tego co Pani pisze jest Pan leczony jedynie farmakoterapią. Gdy leki stanowią jedyny sposób terapii bywa właśnie tak, jak Pan pisze: objawy ustępują, ale nie wszystkie. Proszę skorzystać z leczenia połączonego - farmakoterapii i psychoterapii. Zdecydować się na trudne i czasochłonne spotkania z psychologiem. Nie pozwolić sobie na rezygnację - jeżeli będzie się Pan w tych rozmowach czuł źle, proszę odważnie psychologowi powiedzieć o tym. Często takie właśnie otwarte powiedzenie o swoich przeżyciach lzb związanych ze spotkaniami z psychologiem wątpliwościach bywa przełomowym momentem - początkiem poprawy samopoczucia. Do takiego właśnie zachowania zachęcam Pana czy wręcz nakłaniam. Często bowiem mogłem i mogę obserwować jak skutkuje. Pozdrawiam.