Drżenie rąk i uczucie chłodu podczas zdenerwowania

Czego mogą dotyczyć moje objawy? Przy najmniejszym zdenerwowaniu, a nawet podekscytowaniu występuje drżenie rąk i całego ciała oraz przyspieszone bicie serca, nie mogę się skupić. Poza tym jest mi ciągle zimno, ubieram się grubiej niż wszyscy i ciągle marznę, i bardzo dużo piję wody, bo mam częste uczucie pragnienia. Jeśli to ma jakiś związek to pół roku temu okazało się, że mam łysienie plackowate, ale objawy opisane wyżej występowały już przed tą chorobą. Zawsze byłam osobą dającą się łatwo wyprowadzić z równowagi, ale ostatnio to najdrobniejszy szczegół mało istotny sprawia, że wpadam w furię. Jestem ciągle poddenerwowana i "nabuzowana", mało co mnie cieszy, wszystko postrzegam negatywnie. Jak nigdy dotąd. Szczerze to tylko dzięki dziecku się jakoś trzymam i dzięki niemu jeszcze zdarzy mi się odczuwać jakąś radość.

Witam! Objawy, których Pani doznaje mogą mieć podłoże psychiczne. Jednak na początek zachęcam do kontroli stanu zdrowia u lekarza rodzinnego oraz skorzystania z konsultacji specjalistycznych, np. endokrynologa. Drżenie rąk, ciągłe pragnienie oraz nadmierne odczuwanie zimna mogą być spowodowane zaburzeniami pracy hormonów. Warto to sprawdzić. Jeśli przyczyny biologiczne zostaną wykluczone lub zostanie zastosowane odpowiednie leczenie, wtedy warto zgłosić się do psychologa lub psychoterapeuty. Pisze Pani, że niektóre dolegliwości występowały przed pojawieniem się łysienia plackowatego, a Pani cechy osobowości sprzyjały występowaniu problemów emocjonalnych. Dlatego też zachęcam do rozpoczęcia spotkań z psychologiem lub terapeutą i pracy nad tymi problemami. Będzie Pani miała dzięki temu możliwość dotarcia do przyczyny problemu, nauczenia się sposobów efektywnego radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz wyrażania emocji tak, by nie powodowały one nasilonego napięcia psychofizycznego. Wsparcie specjalistów może pomóc Pani zminimalizować lub całkowicie wyeliminować objawy oraz wprowadzić zmiany w dotychczasowym sposobie funkcjonowania. Pozdrawiam