Kobieta , 49 lat Witam mam 49 lat choć czuje się na 40 nie mam tarczycy została mi usunięta 5 lat temu dlatego zażywam tabletki i od miesiąca gdy wykonam jakiś krótki wysiłek nie mówiąc o wejściu po schodach na 2 piętro dysze jak lokomotywa i muszę się zatrzymać i chwilę odpocząć, dlatego chciałabym wiedzieć co może być tego przyczyną, chcę również powiedzieć że w ciągu ostatniego roku schudłam 10kg nie robiąc nic. Z 79 kg ważę teraz 69 kg co mi bardzo pasuje ale również martwi.Będę wdzięczna za pomoc.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • PulmonologiaAlergia dotyczy ludzi z w każdym wieku. Typowa choroba alergiczna to atopowe zapalenie skóry, które zazwyczaj ustępuje przed ukończeniem 10. roku życia, natomiast w późniejszych latach pojawia się astma oskrzelowa.
  • Duszności – Odczucie braku powietrza, trudności w oddychaniu, przyspieszenie i spłycenie oddechu to objawy napadu duszności. Osoby skarżą się na brak tchu i problemy z nabraniem powietrza, odczuwają też ciężar albo ucisk w klatce piersiowej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: