Duża torbiel oponowa przechodząca do prawego otworu krzyżowego w wyniku badania jako skutek upadku ze schodów

witam mooze mi pan powiedzieć co ten wynik oznacza na wysokość s2 w kanale kosci krzyżowej obecna jest duza torbiel oponowa przechodzaca do prawego otworu krzyżowego (nw wys.s2-s3 porzeżenie otworu przez torbiel )torbiel ma wumiary około IS39mm xAP18mmxlr29mm co to oznacza i jak się to leczy i czy to jest poważne czy mogło to się zrobić przez upadek ze schodów

Witam. Powstanie takiej torbieli jak najbardziej może być wynikiem urazu. Leczenie uzależnione jest natomiast od prezentowanych przez choremu dolegliwości - w niektórych przypadkach konieczne jest chirurgiczne odbarczenie zmiany.