Czy torbiel o wymiarach do 1,5 cm jest duża?

Pytanie do Lek. Radiologa lub Neurochirurga. Odebrałem wynik z RM kręgosłupa L-s. Chodzi mi o wytłumaczenie, czy wielkość torbieli o wymiarach do 1,5 cm to są duże te torbiele ? Opis badania , na wysokości S2 w kanale kręgowym widoczne są torbiele oponowe wielkości do 1,5 cm. Dolegliwości mam książkowe.

Witam serdecznie,

Jest to torbiel średniej wielkości, która wymaga konsultacji z lekarzem. Dlatego sugeruję aby udał się Pan do lekarza neurochirurga w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.