Wynik MR kręgosłupa i i nasilenie dolegliwości po rehabilitacji

W badani MR na wysokości S2 w kanale kręgowym widoczne torbiele oponowe o wymiarach do 1,5 cm. Na wysokości S2 mam dolegliwości bólowe. Na wysokości L4/L5 widoczna jest centralno-obustronna wypuklina krążka z niższym sygnałem w obrazach T2 zależnych odpowiada zmianom zwyrodnienia. Poza tym w kręgi i krążki międzykręgowe w lędźwiowym odc kręgosłupa bez zmian. Czy torbiele do wielkości 1,5cm są duże? Co oznacza opis MR ? Po rehabilitacji nasiliły się dolegliwości bólowe S2. Mam 47lat.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie nieprawidłowości w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Jeśli leczenie zachowawcze nie przynosi rezultatów to warto rozważyć leczenie operacyjne. Proszę udać się na wizytę do specjalisty neurochirurga.