Dwie przetoki okołoodbytnicze

Witam, nękają mnie dwie przetoki okołoodbytowe. Robiłem rektoskopie na której wykazano iż są to przetoki ślepe, czopy ropne są w odległości ok 3 cm od odbytu. Wczoraj miałem na jedną przetokę operację, jednak lekarze odmówili operacji przetoki drugiej gdyż w chwili obecnej zamiast ropnia jest teraz tylko czerwona gulka. Powiedzccie mi czy to że nic się nie sączy z tego ropnia oznacza iż może się to bezpowrotnie zagoić ?

Przetoki okołoodbytnicze wymagaja czesto dlugiego i wieloetapowego leczenia. Czesto wszystkich ognisk nie leczy sie podczas jednego zabiegu. Bywa ze przetoki ulegaja samowyleczeniu, należy jednak pamietac o regularnych kontrolach.