Dziwne upławy.

Okres powinnam dostać z jakieś 3 dni temu, ale ogólnie okres mam od jakiś 10 miesięcy dopiero (mam 15 lat) i jest on nieregularny.

Chodzi mi o to za jakieś 4 dni temu na majtkach zobaczyłam takie brązowawe upławy, jakby z domieszką krwi. Zawsze mam upławy ale są takie białe lub bezbarwne, takie normalne. Tym razem się przestraszyłam. Następnego dnia normalnie, potem normalnie, normalnie i znowu dzisiaj też tak miałam. Dziwne, okres powinnam już mieć ale wiadomo, że może się spóźnić, a te brązowe upławy mnie niepokoją. Dodam, że raz są a raz nie. Zdarzyło się to 2 raz.

15 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam. Przez pierwsze lata od pierwszej miesiączki krwawienia mają prawo być nieregularne oraz mieć zmienny charakter. Układ hormonalny (oś podwzgórze-przysadka-jajnik) nie jest bowiem jeszcze w pełni dojrzały. U dorosłej kobiety, takie brązowawe plamienia pojawiające się przed miesiączką świadczą często o niewydolności ciałka żółtego. W Twoim przypadku, za wcześnie jeszcze żeby mówić o tego typu zaburzeniach hormonalnych. Proponuję obserwować się i zgłosić do lekarza jeśli nieregularności i plamienia śródcykliczne (występujące poza miesiączką) utrzymywać się będą po dwóch latach od pierwszej meisiączki. Pozdrawiam serdecznie!