Ekstrakcja górnej dwójki i problemy z gojeniem dziąsła

3 miesiące temu wyrywałam górną dwójkę, były problemy z gojeniem się dziąsła. Lekarz zapisał antybiotyk, raz było zakładane lekarstwo. I wszystko było ok. Z zeszłym tygodniu zrobił się polip, jestem umówiona na jego usunięcie. Chciałabym zapytać ile trzeba czekać po usunięciu polipa żeby zrobić mostek bądź protezę? Muszę mieć wypełnioną 2 oraz 3 na górze. Czy usunięcie polipa wymaga długiego gojenia? Czy np można robić mostek bądź protezkę od razu? Pozdrawiam

Z pozdrowieniami
Paweł Ponichtera
CZAR-DENT Centrum Implantologii
i Stomatologii Estetycznej
www.czar-dent.pl

Czas gojenia zależy od rozległości rany poekstrakcyjnej ( zarówno w obrębie błony śluzowej dziąsła jak i kości ). Do wykonania uzupełnienia protetycznego ( most/proteza ruchoma ) konieczne jest całkowite wygojenie podłoża. Jednak na czas gojenia można wykonać uzupełnienie tymczasowe w postaci protezy ruchomej.

Lek. dent. PaweĹ Ponichtera

najczęściej 6-8 tygodni wystarcz - natomiast most tymczasowy lub protezę tymczasową można wykonać nawet przed ekstrakcją zęba
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk