Escitalopram a możliwość uzależnienia

Witam, mam pytanie czy Escitalopram uzależnia? psychiatra przepisał mi go w lutym 2014r., na stany nerwicowe 10mg.1x1, biorę do teraz lecz często 10mg. raz na trzy dni czuję się dobrze, nie ma ataków czy mogę jeszcze bezpiecznie go brać nie myśląc jeszcze o całkowitym odstawieniu? lekarz przepisuje mi receptę, skoro pomaga to mam go jeszcze brać, Pozdrawiam!

Aleksander Ropielewski

Ryzyko uzależnienia przy stosowaniu escitalopramu jest minimalne. Jest to lek, który można stosować długotrwale. NIe ma powodu do obaw. Może Pan kontynuować leczenie.