Gronkowiec złocisty a beztlenowce

Gronkowiec złocisty a beztlenowce. Ze względu na moje problemy ginekologiczne (ciągle nawracające grzybice i beztlenowce) poprosiłam partnera o zrobienie posiewu moczu i wymazu z cewki. Wwyszło, że ma on dwa rodzaje bakterii Staphylococcus aureus oraz staphylococcus epidermidis. To mój jedyny partner, dbam przesadnie o własną higienę, a ciągle muszę stosować tabletki likwidujące mój powracający problem. Czy bakteria w jego organizmie może u mnie wywoływać ciągłe infekcje pochwy?

Bakterie wyhodowane u partnera sa tzw. fizjologiczna flora skory. W normalnych warunkach nie wywoluja infekcji. Nawrotowe zakazenia grzybicze moga wiazac sie u kobiety z wieloma innymi czynnikami. Sa one tez de facto nie zakazeniem, ale nadmiernym rozrostem flory, ktora normalnie u Pani wystepuje.