Grzybica pośladków

Mam na pośladkach czerwone krostki, okazało się , że jest to grzybek pleśniowy. Jak długo trwa takie leczenie i czy jest to zaraźliwe?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Tak, może być zaraźliwe. Czas leczenia zależy od rozległości zmian oraz od odpowiedzi na leczenie. Bardzo ważnym czynnikiem jest prawidłowa higiena miejsca zmienionego chorobowo oraz noszenie przewiewnej, wykonanej z naturalnych materiałów bielizny (bawełna). Zakażenia grzybicze mogą wskazywać na zaburzenia odporoności różnego pochodzenia, więc warto udać się do lekarza, który zleci badania dodatkowe.