Guz na grzbiecie ręki

Witam.Na grzbiecie ręki,na przedramieniu,pod skórą pojawił mi się guz,jakiś 1 cm.Ostatnio długo trzymałam dziecko na tym ręku,podawałam do chrztu i przyznam,że rękę mocno nadwyrężyłam.Zaraz potem pojawił się guz.Jak się go pozbyć i cóż to jest?Mam go już ponad tydzień...

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przedstawiony przez Panią opis może sugerować występowanie tzw. ganglionu. Pojawienie się ganglionu związane jest z nadwyrężeniem okolicy nadgarstka, dźwiganiem, uprawianiem sportu lub tak jak w Pani przypadku - dłuższym noszeniem dziecka. Zmiana nie jest groźna, ale w pewnych sytuacjach może wymagać usunięcia. Bardziej szczegółowe informacje na temat tego schorzenia zostały przedstawione w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/ganglion Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który oceni zmianę i zadecyduje, czy istnieje konieczność konsultacji u lekarza specjalisty i dalszego leczenia. Pozdrawiam.