Guzek za uchem - co oznacza?

Witam, niedawno za uchem zauważylem u siebie guz wielkości ziarna grochu. Jest twardy, bolący przy dotyku, znajduje się on dokladnie pod uchem (małżowina uszna), wyżej niż szczęka. Dodam, że oczy są dziwne – szybko sie męczą, co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Trudno określić czym może być ta zmiana. Być może jest to powiększony węzeł chłonny.
Konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu oraz wykonanie badania. Dopiero na tej podstawie możliwe będzie wstępne rozpoznanie oraz zlecenie dodatkowych badań.
Ze względu na problemy z oczami wskazana jest konsultacja okulistyczna.
Pozdrawiam