Hypoechogeniczny, nieregularny obszar w kwadracie górnym piersi

wczoraj robiłam usg wynik mnie zmartwił .W kwadracie górnym piersi prawej na godz 11 ok. 7 cm od brodawki sutkowej widoczny hypoechogeniczny ,nieregularny obszar o wym 12 x 5 mm -obraz podejrzany na npl.Konieczna weryfikacja zmiany BACC.Doły pachwowe zawierają niepodejrzane węzły chlonne.

Takie rozpoznanie w USG wskazuje na razie na konieczność dalszej diagnostyki (bez wskazania na rozpoznanie). Konieczne jest uzupełnienie USG o mammografię, jeśli jeszcze nie było, oraz wykonanie biopsji (sugeruję raczej gruboigłowej lub mammotomicznej niż cienkoigłowej, BACC). Wówczas z wynikiem wszystkich badań zgłosić się do onkologa; na wynik po biopsji trzeba poczekać nawet parenaście dni,