Ile powinien ważyć 2-miesięczny chłopiec?

Witam. Ile powinien wazyc 2 miesieczny chłopczyk ? Na dzień dzisiejszy jego waga wynosi 4650kg waga urodzeniowa 2900 nie potrafię znaleźć w sieci rzetelnych informacji o normach jeśli chodzi o wagę niemowląt będę wdzięczna za informacje szczególnie ze ostatnimi czasy ciezko u nas z apetytem i wyproznianiem ( rzadka kupka co 2 dni ) wiec martwię sie czy jesteśmy w normie z waga. z góry dziękuje.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Proszę otworzyć książeczkę zdrowia syna. Tam znajdzie Pani siatki centylowe z normami wagi i wzrostu dla dzieci w kolejnych miesiącach życia. W pierwszym półroczu dziecko powinno podwoić masę urodzeniową.