Ile powinnam jeszcze schudnąć, skoro 8 kg mniej nie jest widoczne?

Witam!

Jestem niską dziewczyną, mam 20 lat i 152 cm wzrostu, parę miesięcy temu ważyłam 62 kg z wahaniami do 60, ostatnio udało mi się schudnąć, ograniczając jedzenie, i ważę obecnie 54 kg. Jednak ja nie widzę żadnej różnicy, poza tym, że ciuchy stały się troszkę luźniejsze. Nadal na zdjęciach wychodzę grubo, grube uda, twarz, ręce. W lustrze widzę siebie o wiele korzystniej. Zaczęłam znów popadać w kompleksy, pomimo iż byłam zadowolona z tego, że po dłuższej walce z wagą udało mi się schudnąć. Ile powinnam jeszcze schudnąć, skoro 8 kg mniej nie jest widoczne?

Witam serdecznie,

Twoja prawidłowa masa ciała mieści się w zakresie 45-57 kg.
Jako nadwagę przyjmuje się wartości BMI powyżej 25 kg/m2, przy Twoim wzroście byłaby to waga 57,8 kg.

Możesz jeszcze stracić kilka kilogramów, ale nie jest to wcale konieczne, ponieważ aktualna waga jest prawidłowa. Zbyt szybka utrata masy ciała może spowodować efekt jojo lub być wstępem do zaburzeń odżywiania.

Serdecznie pozdrawiam