Infiltratio carcinomatosa u 60-letniej osoby

Witam serdecznie. Zdobylam dokładniejsze z dokumentów rozpoznanie u mojego taty 60 lat. Rozpoznanieinfiltratio carcinomatosa-carcinomaplanoepitheliale. skóry. okolica czołowa lewa. Tomogr.komp,nieco nierówny zarys warstwy korowej przylegającej do guza kości oraz rozrzedzenie jej struktury- prawdopodobnie naciekanie przez ciągłość. innych przerzutow nie stwierdzono. Bardzo poszę o interpretację co to jest za rak skóry. Oraz czy laserowo nie można usunąć tego guza? np. cyberknife?lub inne.Dziękuję

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

jest to rak płaskonabłonkowy. Według podanego tu opisu wynika, że zmiana powinna być możliwa do usunięcia chirurgicznego, które jest podstawowym leczeniem w tym przypadku. Ponieważ sądząc z opisu tomografii nowotwór zajmuje również część kości czaszki, będzie konieczne usunięcie fragmentu tej kości.W związku z powyższym zalecałabym udać się na konsultacje do neurochirurga.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko