Interpretacja badania kręgosłupa 29-latki

Nieco kyfotyczne ustawienie kregów od C2-C6.Na poziome C4/C5 i C5/C6 widoczne drobne uwypuklenia tarcz miedzykregowych ktore modeluja niez.worek oponowy i dyskretnie-rdzen kregowy bez zwezenia i uciskow .Zmniejszenie płynowej przedrdzeniowej rezerwy objetosciowej kanalu kregowego na pziomach od C4-C6 z zachowaniem rezerwy.Zobrazowany uklad kostny oraz tkanki miekkie okolokregoslupwe bez patologicznych zmian obrzekowych.Torbiel widocznej fragmentrycznie szyszynki.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na dość poważną w skutkach chorobę kręgosłupa o charakterze przeciążeniowym. Ucisk na struktury nerwowe może w rezultacie powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. W obecnej sytuacji warto skonsultować się z neurologiem, gdyż konieczna może okazać się operacja mająca na celu usunięcie zmian w obrębie krążków międzykręgowych.