Interpretacja USG tarczycy u 56-latki

Witam serdecznie Bardzo prosze o interpretacje badania usg tarczycy Stan po subtotalnej strumektomii Plat prawy tarczycy wielkosci 51,4x21,0x20,2 mm -objetosci 11,4 cm 3 Plat lewy tarczycy wielkosci 46,3x17,6x22,1 mm- objetosci 9,4 cm3 Miazsz calego gruczolu przebudowany guzkowo o podwyzszonej echogenicznosci (guzki scisle przylegaja do siebie) Uogolniony przeplyw miazszowy wzmozony Okoliczne wezly chlonne nie powiekszone

Aleksander Ropielewski

Wynik oznacza przebudowę ze zmianami łącznotkankowymi (hiperechogeniczność) i możliwej nadczynności (wzmożony przepływ). Na pewno wskazana planowa kontrola u endokrynologa.