Wynik USG tarczycy 28-letniej osoby do analizy

USG TARCZYCY.Tarczyca polozona typowo,dwuplatowa,o lacznej zmierzonej obj.platow 19,7ml.Miazsz gruczolu zwyklej echogenicznosci,bez cech wzmozenia przeplywu naczyniowego.W lewym placie na pograniczu ciesni hypoechogenna zmiana 9x7x6mm.Plat prawy:V=8,5ml 49x20x17mm Plat lewy:V=11,2ml 49x23x19mm Ciesn 2,9mm Powiekszonych wezlow chlonnych na szyi nie stwierdzono.Justyna 28l.Z gory dziekuje z interpretacje wyniku.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w Pani tarczycy znajduje się zmiana, która nie budzi podejrzeń ultrasonografisty. Jeśli funkcja tarczycy jest w nomie, proszę wykonywać kontrolne USG co rok.Pozdrawiam