Interpretacja wyników badania kręgosłupa 59-latki

Proszę o interpretacje wyników kręgosłupa th. Obniżenie wyskości i sygnału krążków mk na poziomach TH4-TH8.Naczyniaki w trzonach th9,th10,11.Na poziomie Th4,th5 centralne uwypuklenie krążka mk spłyca rezerwę płynową rdzenia.na poziomie th6-7,th7-8 centralno-lewoboczne uwypuklenie krążka mk powoduje spłycenie rezerwy płynowej rdzenia. na poziomie th10-11 centralne uwypuklenie krażka mk,powoduje spłycenie rezerwy płynowej rdzenia, rdzeń kręgowy w zakresie badanym bez zmian ogniskowych.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane dolegliwości mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bolowe. Konieczna jest (prawdopodobie) operacja, choć w pierwszej kolejności polecam rehabilitację.