Interpretacja wyniku badania PPJ

witam ,mam prośbę o interpretację wyniku. Badanie PPJ Test kompleksowy (ANA2) Miano1:160 graniczny typ świecenia:ziarnisty Badanie było zrobione w oparciu o podejrzenie rozwoju tocznia. Pozdrawiam

Witam! Obecność przeciwciał przeciwjądrowych jest tylko jednym z kryteriów rozpoznania tocznia. Ich dodatni wynik nie oznacza, że choroba kiedykolwiek się rozwinie. Oznacza jedynie pewną predyspozycję do jej wystąpienia w przyszłości. Proszę zgłosić się do reumatologa który przeprowadzi pełną diagnostykę.