Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 2 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyniku badania tox-IgG i toxo-IgM

Witam! Mam pytanie odnosnie swoich wynikow na tox-IgG i toxo-IgM a wiec 27.11.2012 zrobilam badanie i wynik mi wyszedl taki: Tox-IgG 50.3 IU/ml Ujemny < 7,2 IU/ml Watpliwy 7,2-8,8 IU/ml Dodatni >=8,8 IU/ml Toxo-IgM =10 AU/ml 31.12.2012 powtorzylam wynik i wyszedl mi taki: Tox-IgG 80.8 IU/ml i reszta tak samo Toxo-IgM nie zmienione dalej
ponad rok temu

Apteczka pierwszej pomocy

Czy wiesz jak powinna wyglądać apteczka pierwszej pomocy? Znasz wszystkie elementy, które powinny się w niej znajdować? O tym jak zaopatrzone powinny być apteczki pierwszej pomocy opowiada Artur Szymczak ? ratownik medyczny z Centrum Szkoleń Ratowniczych.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Przedstawine wyniki mogą oznaczać przebyte zakażenie, jeżeli IgG jest znacznie podwyższone, należy powtórzyć badanie po trzech tygodniach, jeżeli poziom jest taki sam, nie ma potrzeby dalszej kontroli, jeżeli następuję wzrost, należy rozpocząć leczenie. O świeżym zakażeniu świadczyłby zwiększony poziom IgM , w tym przypadku znajduje się on w przedziale wątpliwym. Warto wykonać ponowne oznaczenie i skonfrontować całość z ewentualnymi objawami choroby już pod kontrolą lekarza.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy