Interpretacja wyniku USG tarczycy po dwukrotnej operacji trzustki

Witam serdecznie. Odebrałam wynik USG tarczycy i po prawej jest 14x20x40mm V płata = 5,8ml lewy 11x13x46mmV płata=3,4ml.Miąż gruczołu o niejednorodnej echogenicznośći ze zmianami ogniskowymi litymi hypoechogenicznymi w prawym płacie 5x7x7mm w okolicy przykrtaniowej i 9x9x8mm w ścianie tylnej przekraczający zarys gruczołu z gwiazdowatym unaczynieniem . Miałam dwukrotną operację trzustki i naświetlania z powodu meta do kości czy wynik jest zły proszę o pomoc z góry dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wymiary tarczycy są w normie. Zmiany jakie są opisywane w badaniu skłaniają do poszerzenia diagnostyki o biopsję cienkoigłową. Dopiero na tej podstawie można wnosić co do dalszego postępowania i rokowania.