Interpretacja zdjęcia RTG u 33-latka

Dzien dobry. prosze o analize wyniku z opisu zdjecia rtg: Przebudowa kości oraz torbielki zwyrodnieniowe w lewej kosci glowkowatej. zaostrzenie krawedzi w stawach miedzypaliczkowych dalszych reki lewej.

Renata GrzechociĹska

Witam.
RTG ukazuje zmiany zwyrodnieniowe. W przypadku występujących uciążliwych objawów należy skonsultować się z lekarzem, który zlecał badanie, w celu porównania objawów z wynikiem badania obrazowego, ewentualnie zalecenia dalszej diagnostyki.
Pozdrawiam