Jak budować relacje z partnerem, aby nie myślał, że zatrzymuję go przy sobie przez dziecko?

Mam pytanue dotyczące relacji między przyszłymi rodzicami. Zaszłam w ciążę po sporym kryzysie. Nie chciałabym, aby to wpłynęło na dziecko. Na pewno dziecko nie było powodem, dla którego zdecydowaliśmy się na rodzicielstwo. Jak budować relacje z partnerem, aby nie myślał, że zatrzymuję go przy sobie przez dziecko?

Dzień dobry,

Myślę, że warto byłoby szczerze porozmawiać z partnerem o wspólnych planach dotyczących rodzicielstwa. Warto też, aby Pani najpierw odpowiedziała samej sobie szczerze na pytanie, czy chce być ze swoim obecnym partnerem i dlaczego. Pisze Pani o kryzysie - jak domyślam się - w związku. Dobrym rozwiązaniem mogłoby być rozpoczęcie przez Panią i partnera terapii par, może też udanie się razem na jakieś warsztaty dotyczące budowania relacji. Podstawą jednak będzie działanie w zgodzie ze sobą.

Pozdrawiam,
Dominika Farley
psychoterapeutka poznawczo-behawioralna

Dzień Dobry Pani,

Mam pytanie..., a skąd u Pani takie przekonanie, że Pani partner może myśleć, że "zatrzymuje go Pani przy sobie przez dziecko?".

Zachęcam Panią do skupienia się na Waszej relacji, jak i czym możecie się wspólnie podzielić, by dzielić się obowiązkami ale i radością i troską o siebie..., a takie wzajemne wspieranie się ma moc uzdrawiającą każdy niemal związek..., czego Państwu serdecznie życzę.

Z przesłaniem miłości i radości,
Irena Mielnik-Madej