Jak długo goi się dziąsło po ekstrakcji zęba?

Mam dwa zęby do do usunięcia. Bardzo się boję bólu po zabiegu i komplikacji Jakie znieczulenie wybrać Jak długo będę wyłączona z codziennych czynności. Słyszałam że ból trwa około 2 tygodni. Nie mam możliwości skorzystać z podtlenku azotu.
KOBIETA, 19 LAT 11 miesięcy temu

Po usunięciu najczęściej dolegliwości utrzymują się 2-3 dni ale są Pacjenci u których nie ma ich wcale. Jeżeli usuwa się zęby pracując w powiększeniu lupy lub mikroskop to jest ten zabieg wykonany dokładniej i bezpieczniej dla Pacjenta.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w przypadku usuwania zębów zazwyczaj stosuje się miejscowe znieczulenie, które wyłącza ból w obszarze zabiegu. Dentysta może użyć zastrzyków znieczulających w okolicy zębów, które zostaną poddane ekstrakcji. Jest to najbardziej powszechne i bezpieczne znieczulenie stosowane w takich przypadkach.

Co do czasu potrzebnego na powrót do codziennych czynności, zależy to od wielu czynników, takich jak stopień skomplikowania zabiegu, stan Pani zdrowia i zdolność organizmu do regeneracji. W przypadku standardowego usuwania zębów większość osób powinna wrócić do normalnych aktywności w ciągu kilku dni, choć pełne gojenie może potrwać nieco dłużej (od około 1 do 2 tygodni).

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/ekstrakcja-zeba

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.