Jak długo może trwać atak dny moczanowej?

Jak długo może trwać atak dny moczanowej? czy podczas ataku powinienem brać zwiększone dawki leku na obniżenie kwasu? Mam przypisany Argadopin 300mg.

Lek. Paweł Szadkowski

Nieleczony napad trwa od 10 dni do 3 tyg. W leczeniu dny stosuje się kolchicynę, NSLPZ, GKS ogólnoustrojowo lub dostawowo. Leczenie zmniejszające stężenie kwasu moczowego jest leczeniem przewlekłym oddzielnym od leczenia ostrego napadu. Sugeruję żeby udał się pan do swojego lekarza prowadzącego.