Jak długo może utrzymywać się temperatura 39-39 przy zapaleniu oskrzeli u dorosłej osoby?

Witam, mam pytanie jak długo może utrzymywać się temperatura 39-39 przy zapaleniu oskrzeli u dorosłej osoby? Od piątku przyjmowany antybiotyk.

Lek. Katarzyna Szymczak

Gorączka może utrzymywać się przez kilka dni, jeśli po pełnych 3 dobach od początku stosowania antybiotyku temperatura się nie obniży radzę skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym, ponieważ koniczna może być wtedy zmiana antybiotyku. Może Pani także dodatkowo stosować chłodne okłady czy leki przeciwgorączkowe.
Pozdrawiam