Jak interpretować wynik badana prolaktyny u osoby z nieregularnymi miesiączkami?

Witam, Bardzo proszę o interpretację wyniku prolaktyny 24.16ng/ml górna dopuszczalna norma na druku widniała do 23.3 ng/ml . Dodatkowo bardzo często miewam silne bóle głowy . Nieregularne cykle miesiączkowe które ostatnio trwały 39,48 dni a ostatni okres pojawil się aż po 62 dniach. Co może być przyczyną tak rozregulowanego cyklu? Z góry dziękuję za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Inne zaburzenia hormonalne. Proszę zgłosić się do lekarza ginekologa . Tak podwyższona prolaktyna raczej nie jest znacząca