Jak interpretować wynik badania glukozy krwi u osoby w ciąży?

Dzien dobry wieczor Panstwu. Prosze wybaczyc brak polskich znakom - cos mi komputer szwankuje. Jestem w 8. tygodniu ciazy, lekarz zaniepokojony wynikami poziomu glukozu zlecil badanie obciazeniowe 75g. Na czczo wyni to 95 mg/dl, po 1h 76 mg/dl, a po 2h 65 mg/dl. Poniewaz wizyte bede miala dopiero za dwa tygodnie, wole juz teraz zapytac, co taki wynik moze oznaczac. Dziekuje i pozdrawiam.

Szanowna Pani, pierwszy wynik przed obciążeniem glukozą jest nieznacznie podwyższony. Wymaga Pani dalszej, ścisłej kontroli i współpracy lekarza ginekologa z diabetologiem.