Jak interpretować wynik badania na toksoplazmozę u osoby w piątym tygodniu ciąży?

Witam, Jestem w bardzo wczesnej ciąży - 5 tydzień. Zrobiłam badania na toksoplazmozę - IgG 17,5 a IgM 0,090 - czy te wyniki są poprawne, czy świadczą o chorobie? Powinnam się jak najaszybciej zgłosić do lekarza? Kamila

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani norm danego laboratorium, a te się różnią między sobą. Najprawdopodobniej IgM jest ujemne, czyli nie przechodzi Pani świeżego zachorowania i nie ma powodu do niepokoju.