Jak interpretować wyniki badań barku i łopatki?

Rezonans wykazał mi: Badanie wykazuje pęknięcie przednio-dolnego odcinka obrąbka stawowego panewki łopatki. Ponadto widoczny jest nieregularny zarys (z niewielkim ubytkiem) tylno-górno-bocznej części głowy kości ramiennej z towarzyszącym obszarem obrzęku szpiku / beleczek kostnych. Wnioski: Zmiany pourazowe w postaci złamania typu Hill-Sachsa i miękkotkankowego uszkodzenia typu Bankarta. Z czym sie wiaze ten uraz i w jakim stopniu moge uprawiac sport ?

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkim wizyta u ortopedy i odpowiednie postepowanie terapeutyczne