Jak interpretować wyniki badań USG tarczycy u 62-letniej kobiety?

USG tarczycy wykonane dzisiejszego dnia.Mam 62 lata i panikuję po tym badaniu. Płat prawy 6ml,lewy 4ml cieśń 4mm.Zmiany ogniskowe płat prawy bez zmian,płat lewy zmiany nor moechogeniczne 5x3 i 5x3mm-typ unaczynienia1.Echogenicznosc miązszu obniżona przepływ przez miąsz wzmożony ,węzły chłonne szyjne bez zmian.Nic nie rozumiem ,czy to mogą być zmiany nowotworowe?

Szanowna Pani,
Spokojnie! Zmiany ogniskowe (czyli guzki) powyżej opisane nie budzą niepokoju, są małe i nie występują w nich cechy ryzyka złośliwości, ponadto nie ma zmian w węzłach chłonnych. Z punktu widzenia onkologicznego nie ma wskazań do biopsji opisanych zmian. Jeśli chodzi o ocenę endokrynologiczną, to niemożliwa jest bez wyników badań laboratoryjnych funkcji tarczycy.
Proszę nie panikować, pozdrawiam!