Jak interpretować wyniki tomografii komputerowej krtani?

Witam. mialem tmograf krtani i opisane jest w rozpoznaniu że jest to torbiel przewodu tarczowo-językowego. 23x30x22 mm o gestosci 25-30 j.h. jest to widocznie odgraniczona struktura. o scianie ulegajacej wzmocnieniu pokontrastowemu. opisywana zmiana przemieszcza bocznie miescnia podgnykowe, ku tylowi wpukla sie do przestrzeni przednaglosniowej. cech destrukcji chrzastki ani kosci nie ma, chrzastkikrtani niejednorodnie uwapnione bez oznak destrukcji. wezlu szyi niepowiekszone, mam pytanie co to oznacza?? czy to oznacza laryngocele czyli zwykla torbieldo wyciecia czy jak sciana tej torbieli ulega wzmocnieniu po podaniu kontrastu to moze byc to rak?? prosze o odpwiedz czekam na wiztye u znajomego laryngologa w szpitalu.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena przez laryngologa i ustalenie dalszego postępowania diagnostyczno leczniczego