Jak leczyć ciążę urojoną?

Ciąża urojona. Tak to już chyba mogę nazwać. 25marca współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczeń, pierwszy raz. Od tej pory mam regularny okres, ale ostatnio zdarzyło mi się plamienie przed okresem i obwód brzucha się trochę zwiększyła, robiłam dwa testy ciążowe jeden w kwietniu negatywny drugi w październiku też negatywny. W lipcu na dodatek miałam operacje ale się tyle forów naczytałam ze się jeszcze boje. Jak zapobiec tej paranoi? Zwłaszcza ze okres mi się skończył 4dni temu ;(

Witam serdecznie,
Skoro żadne racjonalne argumenty na to, że nie możesz być w ciąży nie przemawiają do Ciebie, to myślę, że odpowiednim rozwiązaniem byłaby wizyta u psychologa. Twój lęk przed ciążą jest tak wielki, że powoduje natrętne myśli. Specjalista nauczyłby Cię, jak radzić sobie z takim lękiem.
Pozdrawiam

Witam,

myślę, że to kwetsia bardziej ginekologiczna, dlatego radziłabym wizytę u ginekologa, który ostatecznie na pewno wykluczy Pani ciążę.

Pozdrawiam

Lidia Polsakiewicz-Grzesiczek

Przyjrzałabym się raczej skąd się bierze ten lęk? Racjonalnie Pani wie, ze nie jest w ciąży i nie może być w ciąży, jednak w emocjach jest coś innego. Zachęcam by się temu przyjrzeć. Być może jest coś w Pani podejściu do spraw intymnych? Jakieś ukryte przekonanie, wzorzec, doświadczenie? Jakie było podejście rodziców do spraw seksu? Jak przebiegała Pani "edukacja" seksualna itp? Jakie Pani miała doświadczenia?
Pytanie tez, czy ten irracjonalny lek nie maskuje jakiegoś innego leku, który jest głębiej?
Może warto popracować nad tym z psychologiem?

Witam... problem pozornie wydaje się błahy - skoro Pani wie, że to urojona ciąża, więc w czym problem. Problem w tym, że wiedza wcale nie zmienia Pani uczuć i tego że to co się dzieje przeżywa Pani jak ciąże, pomimo wiedzy, że to niemożliwe.Jak widać myśl o ciąży jest Pani bardzo potrzebna. Do czego ? Dlaczego ? Na te pytania odpowiedź mogą przynieść spotkania z profesjonalistą- najlepiej psychologiem lub psychoterapeutą. Zachęcam do odwagi i zaufania. Trzymam kciuki za powodzenie.