Jak leczyć doznania percepcyjne przy schizotypowym zaburzeniu osobowości?

Jak leczyć dziwaczne doznania percepcyjne przy schizotypowym zaburzeniu osobowości? Czy farmakoterapia może okazać się wystarczająca?

Dzień dobry,

Nie pisze Pan na czym polega dziwaczność tych doznań stąd nie można udzielić Panu odpowiedzi. Czasem trzeba włączyć leczenie farmakologiczne, o czym decyduje Pana lekarz prowadzący (za Pana zgodą). Warto również rozważyć podjęcie psychoterapii, która jest podstawową metodą leczenia w przypadku z.o.