Jak leczyć opuchliznę po uderzeniu?

Uderzyłam się w piszczel,początkowo bolało. Noga w tym miejscu była bardzo opuchnięta. W tej chwili mam tylko siniaki,strup po przetarciu,ale dwa dni po zdarzeniu zauważyłam,że mam spuchniętą stopę. Czy ta opuchlizna poprostu schodzi mi z miejsca uderzenia w stopę ?

Dzień dobry,

Tak zwane "schodzenie" opuchlizny na niżej położne partie kończyn jest naturalnym zjawiskiem, które zachodzi za sprawą grawitacji. Podstawowym sposobem leczenia takiej opuchlizny jest "elewacja kończyny", czyli układanie jej w pozycji uniesionej (np. podczas siedzenia czy leżenia) oraz opatrunki z altacetu.
W razie długo utrzymującego się obrzęku, warto wziąć pod uwagę inne potencjalne przyczyny takiego stanu, jak chociażby niewydolność żylną.

Z wyrazami szacunku,

lek. Maciej Antkiewicz

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Oddział w Warszawie Al. Jerozolimskie 56C I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl