Jak mam dalej postępować z bolesnym kolanem?

Dzień Dobry, od kilku lat mam problem z kolanem-boli mnie ono przy większym wysiłku (ćwiczeniach) czy przykładowo jak powiedzmy klęczę przez minimalnie 2 minuty i się podnoszę-wtedy czuję ból w kolanie i trwa on jakieś 2-3 minuty (przy chodzeniu wtedy też czuję ból). Na codzień jeśli chodzi o chodzenie czy też inne czynności nie czuję bólu, dopiero właśnie przy wykonywaniu aktywności fizycznej czy też gdy chcę uklęknąć. Miałam robione w zeszłym roku RTG kolana i nic nie wyszło. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Pozdrawiam.
KOBIETA, 19 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry.

Wykonana diagnostyka RTG kolana jest badaniem niewystarczający w opisanych przez Panią dolegliwości.

Zalecam konsultację do dobrego ortopedy lub fizjoterapeuty w celu wykonania badania stawu kolanowego z dokładnym zebranym wywiadem który pozwoli na dalsze postępowanie diagnostyczne lub stosowną rehabilitacja.Ci do diagnostyki obrazowej no USG stawu kolanowego lub RM do bardzo dokładnej oceny stawu kolanowego.

Pozdrawiam