Jak mam rozumieć mój wynik gastroskopii?

Wyniki gastroskopii , kobieta 28lat Przełyk w normie. Linia Z na wysokości 1cm ponad impresją odnóg przepony, regularna. Wpust zwarty na wprost i w inwersji. Żołądek podatny na insuflację i desuflację. Przebieg fałdów błony śluzowej żołądka regularny. Błona śluzowa trzonu typu "kostki bruku" .Pobrałem wycinki do hist-pat z antrum /op1/trzonu /op2/. Jeziorko śluzowe obfite,pieniste. Odźwiernik kształtny. Opuszka XII-cy i początek jej pętli bez zmian.

Opis: "kostka bruku" świadczy o zapaleniu błony śluzowej żołądka. W zależności od nasilenia objawów należy rozważyć leczenie. Proszę udać się z wynikiem badania do lekarza rodzinnego.