Jak mogłabym skutecznie schudnąć?

Mam 178 wzrostu i ważę 70 kg. Wiem, że jestem wysoka, ale to nic nie znaczy. Rok temu mierzyłam tyle samo, a ważyłam 60 kg. Codziennie wchodzę na wagę i widzę jak z tygodnia na tydzień tyję. Przyczyną tycia jest na pewno zła dieta i mało ruchu. Jestem uzależniona od słodyczy i ciężko mi wytrzymać jednego dnia bez nich. Poza tym nie lubię warzyw [ jedynie ogórki kiszone, kapustę i cebulę, ale smażoną]. To, że nie jadam warzyw, powoduje to, że żywię się codziennie samymi węglowodanami. Podstawą jest mięso. A w szkole jem zapiekanki, bo nie wiem, co jest zdrowszego w moim sklepiku szkolnym. Złym nawykiem jest też późne jedzenie kolacji. Od dzisiaj w ogóle nie chcę jeść kolacji [jak już to tylko jogurt i owoc]. Ale z rana znowu nie jem śniadania, bo mi się nie chce, i jest mi niedobrze w autobusie. Chcę się zapisać na siłownie, ale boję się, że jeszcze bardziej będę masywniejsza, a ja chcę mieć szczuplejsze nogi, ręce, twarz i biodra. Obecnie mało uprawiam sportu na dworze, bo wiadomo jest zimno. Biegać nie lubię. Jedynie pływać, jeździć na rolkach... Nawet nie wiem jakie ćwiczenia mogę zastosować. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 22.15.
Odpowiada to 75 centylowi.
Masz prawidłową masę ciała - nie musisz i nie powinnaś się odchudzać.
Myślę, że po części sama odpowiedziałaś na swoje pytanie.
Koniecznie zwiększ aktywność fizyczną.
Pomocne mogą okazać się artykuły:http://portal.abczdrowie.pl/informacje
Bardzo efektywne w redukcji masy ciała są zajęcia aerobiku typu fat burner.
Są one ukierunkowane na spalanie tkanki tłuszczowej.
Gorąco Ci je polecam.
Warto także odwiedzić siłownię.
Jeśli wcześniej ćwiczyłaś niewiele, lub wcale, wysiłek wprowadzaj systematycznie.
Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl
Pamiętaj jednak, że po pewnym czasie od rozpoczęcia treningów, zwiększy się masa tkanki mięśniowej.
Może to wpłynąć na masę ciała, powodując jej zwiększenie.
Wiedz jednak, że nie jest to tkanka tłuszczowa, dlatego nie zrażaj się, jeśli pomimo podjęcia trudów zdrowego żywienia i treningów, Twoja masa ciała wzrośnie.
Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na:http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl#piramida dzieci
Nie polecam omijania śniadań oraz kolacji.
Zamiast słodyczy - postaw na zdrowe przekąski.
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Jeśli chodzi o jedzenie w szkole, przykładowe zestawy na II śniadanie to:
1. Bułka pełnoziarnista, cienko posmarowana masłem, z plasterkiem chudej wędliny (np. szynki z piersi indyka/kurczaka, szynki gotowanej) i dużą ilością warzyw (mogą być zabrane oddzielnie w zamykanej miseczce, np. papryka, ogórek, pomidor). Warzywa możesz zjadać bez ograniczeń. Do takiego zestawu dobrze jest wypić niskotłuszczowy napój mleczny: kefir, maślankę (o pojemności 150 ml) lub sok wielowarzywny.
2. Jogurt odtłuszczony (150 ml) z muesli (30 g), z dodatkiem owocu (mandarynka/kiwi/pomarańcza/jabłko w ilości ok. 100 g).
3. Baton wielozbożowy z kubeczkiem jogurtu naturalnego, owoc.
4. Jogurt z ziarnami zbóż, owoc.
5. Sałatka wielowarzywna z dodatkiem np. tuńczyka czy porcji chudego mięsa - piersi z indyka, z bułką pełnoziarnistą.

Pozdrawiam